İçeriğe geç

Yıldızeli Yol Tarifi

Sivas Yıldızeli yol tarifi; yazımızda öncelikle Yıldızeli şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Yıldızeli’ne nasıl gidilir? Yıldızeli yol tarifi? Yıldızeli yol haritası? Yıldızeli İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Yıldızeli İlçesi Hakkında

İç Anadolu bölgesinde yer alan Sivas’ın ilçesi olan Yıldızeli, Sivas’ın yerleşim yerlerinden biridir. Yıldızeli İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 2.529 km2’dir. Yıldızeli ilçesinin rakımı ise 1.370 m olarak hesaplanmıştır. Yıldızeli ilçesinin Kuzeyinde Tokat, doğusunda Sivas Merkez ve Hafik, batısında Yozgat, Güneyinde ise Şarkışla ve Sivas Merkez ilçeleri bulunmaktadır. Yıldızeli ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Yıldızeli İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Yıldızeli ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 32.797 nüfusa sahiptir.

Yıldızeli İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Yıldızeli Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Yıldızeli’ne yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Yıldızeli Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Yıldızeli’ne yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Yıldızeli’ne Nasıl Gidilir? Yıldızeli Yol Tarifi

Yıldızeli’ne kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Yıldızeli’ne gelebilirsiniz. Yıldızeli karayolu ile Sivas şehir merkezine 46.8 km, İstanbul’a yaklaşık 841 km, Ankara’ya yaklaşık 388 km, İzmir’den ise yaklaşık 991 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Sivas Şehir Merkezinde yer alan Sivas Nuri Demirağ Havalimanı’na gidebilirsiniz. Sivas Nuri Demirağ Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Yıldızeli ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Sivas’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Sivas demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Yıldızeli ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.