İçeriğe geç

Yıldırım Yol Tarifi

Bursa Yıldırım yol tarifi; yazımızda öncelikle Yıldırım şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Yıldırım’a nasıl gidilir? Yıldırım yol tarifi? Yıldırım yol haritası? Yıldırım İlçeleri Yol Güzergâhı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Yıldırım İlçesi Hakkında

Marmara bölgesinde yer alan Bursa’nın ilçesi olan Yıldırım, Bursa’nın yerleşim yerlerinden biridir. Yıldırım İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 399 km2’dir. Yıldırım ilçesinin rakımı ise 150 m olarak hesaplanmıştır. Yıldırım İlçesinin, Kuzeyinde, Gürsu, Doğusunda, Kestel Batısında, Osmangazi ilçeleri bulunmaktadır. Yıldırım ilçesi Marmara iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Yıldırım İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Yıldırım ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 643,681 nüfusa sahiptir.

Yıldırım İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Yıldırım Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Yıldırım’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Yıldırım Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Yıldırım’a yol güzergâhı oluşturabilirsiniz.  

Yıldırım’a Nasıl Gidilir? Yıldırım Yol Tarifi

Yıldırım’a kara yolu, havayolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Yıldırım’a gelebilirsiniz. Yıldırım karayolu ile Bursa şehir merkezine yaklaşık 12 İstanbul’a yaklaşık 165 km, Ankara’ya yaklaşık 380 km, İzmir’den ise yaklaşık 361 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Bursa Şehir Merkezinde yer alan Bursa Yenişehir Havalimanı’na gidebilirsiniz. Bursa Yenişehir Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Akyurt ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Bursa’ya demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Bursa demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Akyurt ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.