İçeriğe geç

Yeşilyurt Yol Tarifi

Tokat Yeşilyurt yol tarifi; yazımızda öncelikle Yeşilyurt şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Yeşilyurt’a nasıl gidilir? Yeşilyurt yol tarifi? Yeşilyurt yol haritası? Yeşilyurt İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Yeşilyurt İlçesi Hakkında

Karadeniz bölgesinde yer alan Tokat’ın ilçesi olan Yeşilyurt, Tokat’ın yerleşim yerlerinden biridir. Yeşilyurt İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 280 km2’dir. Yeşilyurt ilçesinin rakımı ise 999 m olarak hesaplanmıştır. Yeşilyurt ilçesinin Kuzeyinde Artova, doğusunda Tokat Merkez, batısında Sulusaray, Güneyinde ise Sivas ilçeleri bulunmaktadır. Yeşilyurt ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Yeşilyurt İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Yeşilyurt ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 8.969 nüfusa sahiptir.

Yeşilyurt İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Yeşilyurt Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Yeşilyurt’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Yeşilyurt Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Yeşilyurt’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Yeşilyurt’a Nasıl Gidilir? Yeşilyurt Yol Tarifi

Yeşilyurt’a kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Yeşilyurt’a gelebilirsiniz. Yeşilyurt karayolu ile Tokat şehir merkezine 52.1 km, İstanbul’a yaklaşık 805 km, Ankara’ya yaklaşık 352 km, İzmir’den ise yaklaşık 955 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Tokat Şehir Merkezinde yer alan Tokat Havalimanı’na gidebilirsiniz. Tokat Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Yeşilyurt ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Tokat’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Tokat demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Yeşilyurt ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.