İçeriğe geç

Yeşilova Yol Tarifi

Burdur Yeşilova yol tarifi; yazımızda öncelikle Yeşilova şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Yeşilova’ya nasıl gidilir? Yeşilova yol tarifi? Yeşilova yol haritası? Yeşilova İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Yeşilova İlçesi Hakkında

Akdeniz bölgesinde yer alan Burdur’un ilçesi olan Yeşilova, Burdur’un yerleşim yerlerinden biridir. Yeşilova İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.108 km2’dir. Yeşilova ilçesinin rakımı ise 1.205 m olarak hesaplanmıştır. Yeşilova ilinin Kuzeyinde Afyonkarahisar, doğusunda ise Burdur merkez, batısında Denizli, Güneyinde ise Karamanlı ilçeleri bulunmaktadır. Yeşilova ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Yeşilova İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Yeşilova ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 15.225 nüfusa sahiptir.

Yeşilova İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Yeşilova Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Yeşilova’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Yeşilova Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Yeşilova’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Yeşilova’ya Nasıl Gidilir? Yeşilova Yol Tarifi

Yeşilova’ya kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Yeşilova’ya gelebilirsiniz. Yeşilova karayolu ile Burdur şehir merkezine 69,8 km, İstanbul’a yaklaşık 611 km, Ankara’ya yaklaşık 465 km, İzmir’den ise yaklaşık 325 km uzaklıktadır. Hava yolu ulaşımı yoktur. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Burdur’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Burdur demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Yeşilova ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.