İçeriğe geç

Yeşilova Posta Kodu

Yeşilova Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Yeşilova Posta Kodu Sorgulama

Yeşilova’da yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde-mahalle-köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Yeşilova ilçesi Hakkında

Yeşilova ilçesi alan olarak Türkiye’nin iki yüz yetmiş beşinci en büyük ilçesidir. Akdeniz bölgesinde yer alan Burdur’un ilçesi olan Yeşilova, Burdur’un yerleşim yerlerinden biridir. Yeşilova İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.108 km2’dir. Rakımı ise 1.205 m olarak hesaplanmıştır. Yeşilova ilinin Kuzeyinde Afyonkarahisar, doğusunda ise Burdur merkez, batısında Denizli, Güneyinde ise Karamanlı ilçeleri bulunmaktadır. Yeşilova ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Yeşilova İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Yeşilova ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 15.071 nüfusa sahiptir.

Yeşilova Posta Kodu
Yeşilova Posta Kodu