İçeriğe geç

Yeşilli Yol Tarifi

Mardin Yeşilli yol tarifi; yazımızda öncelikle Yeşilli şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Yeşilli’ye nasıl gidilir? Yeşilli yol tarifi? Yeşilli yol haritası? Yeşilli İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Yeşilli İlçesi Hakkında

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Mardin’in ilçesi olan Yeşilli, Mardin’in yerleşim yerlerinden biridir. Yeşilli İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 168 km2’dir. Yeşilli ilçesinin rakımı ise 822 m olarak hesaplanmıştır. Yeşilli ilçesinin Kuzeyinde, batısında ve Güneyinde Artuklu, doğusunda ise Ömerli ilçeleri bulunmaktadır. Yeşilli ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Yeşilli İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Yeşilli ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 14.695 nüfusa sahiptir.

Yeşilli İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Yeşilli Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Yeşilli’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Yeşilli Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Yeşilli’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Yeşilli’ye Nasıl Gidilir? Yeşilli Yol Tarifi

Yeşilli’ye kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Yeşilli’ye gelebilirsiniz. Yeşilli karayolu ile Mardin şehir merkezine 63.9 km, İstanbul’a yaklaşık 1.492 km, Ankara’ya yaklaşık 1.057 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.465 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Mardin Şehir Merkezinde yer alan Mardin Havalimanı’na gidebilirsiniz. Mardin Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Yeşilli ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Mardin’e demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Mardin demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Yeşilli ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.