İçeriğe geç

Yeşilhisar Yol Tarifi

Kayseri Yeşilhisar yol tarifi; yazımızda öncelikle Yeşilhisar şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Yeşilhisar’a nasıl gidilir? Yeşilhisar yol tarifi? Yeşilhisar yol haritası? Yeşilhisar İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Yeşilhisar İlçesi Hakkında

İç Anadolu bölgesinde yer alan Kayseri’nin ilçesi olan Yeşilhisar, Kayseri’nin yerleşim yerlerinden biridir. Yeşilhisar İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 913 km2’dir. Yeşilhisar ilçesinin rakımı ise 1.167 m olarak hesaplanmıştır. Yeşilhisar ilçesinin Kuzeyinde İncesu, doğusunda Develi ve Yahyalı, batısında Nevşehir, Güneyinde ise Niğde ilçeleri bulunmaktadır. Yeşilhisar ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Yeşilhisar İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Yeşilhisar ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 16.098 nüfusa sahiptir.

Yeşilhisar İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Yeşilhisar Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Yeşilhisar’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Yeşilhisar Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Yeşilhisar’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Yeşilhisar’a Nasıl Gidilir? Yeşilhisar Yol Tarifi

Yeşilhisar’a kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Yeşilhisar’a gelebilirsiniz. Yeşilhisar karayolu ile Kayseri şehir merkezine 65.6 km, İstanbul’a yaklaşık 788 km, Ankara’ya yaklaşık 352 km, İzmir’den ise yaklaşık 810 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Kayseri Şehir Merkezinde yer alan Kayseri Havalimanı’na gidebilirsiniz. Kayseri Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Yeşilhisar ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Kayseri’ye demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Kayseri demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Yeşilhisar ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.