İçeriğe geç

Yerköy Yol Tarifi

Yozgat Yerköy yol tarifi; yazımızda öncelikle Yerköy şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Yerköy’e nasıl gidilir? Yerköy yol tarifi? Yerköy yol haritası? Yerköy İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Yerköy İlçesi Hakkında

İç Anadolu bölgesinde yer alan Yozgat’ın ilçesi olan Yerköy, Yozgat’ın yerleşim yerlerinden biridir. Yerköy İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.164 km2’dir. Yerköy ilçesinin rakımı ise 770 m olarak hesaplanmıştır. Yerköy ilçesinin Kuzeyinde Çorum ve Yozgat Merkez, doğusunda Şefaatli, batısında Kırıkkale, Güneyinde ise Kırşehir ilçeleri bulunmaktadır. Yerköy ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Yerköy İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Yerköy ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 35.476 nüfusa sahiptir.

Yerköy İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Yerköy Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Yerköy’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Yerköy Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Yerköy’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Yerköy’e Nasıl Gidilir? Yerköy Yol Tarifi

Yerköy’e kara yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Yerköy’e gelebilirsiniz. Yerköy karayolu ile Yozgat şehir merkezine 62.8 km, İstanbul’a yaklaşık 631 km, Ankara’ya yaklaşık 178 km, İzmir’den ise yaklaşık 781 km uzaklıktadır. Hava yolu ulaşımı yoktur. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Yozgat’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Yozgat demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Yerköy ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.