İçeriğe geç

Yenişehir Yol Tarifi

Bursa Yenişehir yol tarifi; yazımızda öncelikle Yenişehir şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Yenişehir’e nasıl gidilir? Yenişehir yol tarifi? Yenişehir yol haritası? Yenişehir İlçeleri Yol Güzergâhı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Yenişehir İlçesi Hakkında

Marmara bölgesinde yer alan Bursa’nın ilçesi olan Yenişehir, Bursa’nın yerleşim yerlerinden biridir. Yenişehir İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 224  km2’dir. Yenişehir ilçesinin rakımı ise 235  m olarak hesaplanmıştır. Yenişehir İlçesinin, Kuzeyinde, İznik, Doğusunda, Bilecik Batısında, Kestel Güneyinde, İnegöl ilçeleri bulunmaktadır. Yenişehir ilçesi Marmara iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Yenişehir İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Yenişehir ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 53,704 nüfusa sahiptir.

Yenişehir İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Yenişehir Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Yenişehir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Yenişehir Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Yenişehir’e yol güzergâhı oluşturabilirsiniz.  

Yenişehir’e Nasıl Gidilir? Yenişehir Yol Tarifi

Yenişehir’e kara yolu, havayolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Yenişehir’e gelebilirsiniz. Yenişehir karayolu ile Bursa şehir merkezine yaklaşık 55 İstanbul’a yaklaşık 163 km, Ankara’ya yaklaşık 368 km, İzmir’den ise yaklaşık 400 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Bursa Şehir Merkezinde yer alan Bursa Yenişehir Havalimanı’na gidebilirsiniz. Bursa Yenişehir Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Akyurt ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Bursa’ya demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Bursa demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Akyurt ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.