İçeriğe geç

Yenişehir Yol Tarifi

Mersin Yenişehir yol tarifi; yazımızda öncelikle Yenişehir şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Yenişehir’e nasıl gidilir? Yenişehir yol tarifi? Yenişehir yol haritası? Yenişehir İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Yenişehir İlçesi Hakkında

Akdeniz bölgesinde yer alan Mersin’in ilçesi olan Yenişehir, Mersin’in yerleşim yerlerinden biridir. Yenişehir İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 139 km2’dir. Yenişehir ilçesinin rakımı ise 8 m olarak hesaplanmıştır. Yenişehir ilinin Kuzeyinde ve batısında Mezitli, doğusunda ise Toroslar ilçeleri bulunmaktadır. Yenişehir ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Yenişehir İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Yenişehir ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 266.117 nüfusa sahiptir.

Yenişehir İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Yenişehir Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Yenişehir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Yenişehir Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Yenişehir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Yenişehir’e Nasıl Gidilir? Yenişehir Yol Tarifi

Yenişehir’e kara yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Yenişehir’e gelebilirsiniz. Yenişehir karayolu ile Mersin şehir merkezine 25.3 km, İstanbul’a yaklaşık 956 km, Ankara’ya yaklaşık 521 km, İzmir’den ise yaklaşık 929 km uzaklıktadır. Hava yolu ulaşımı yoktur. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Mersin’e demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Mersin demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Yenişehir ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.