İçeriğe geç

Yenişehir Yol Tarifi

Diyarbakır Yenişehir yol tarifi; yazımızda öncelikle Yenişehir şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Yenişehir’e nasıl gidilir? Yenişehir yol tarifi? Yenişehir yol haritası? Yenişehir İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Yenişehir İlçesi Hakkında

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Diyarbakır’ın ilçesi olan Yenişehir, Diyarbakır’ın yerleşim yerlerinden biridir. Yenişehir İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 358 km2’dir. Yenişehir ilçesinin rakımı ise 668 m olarak hesaplanmıştır. Yenişehir ilinin Kuzeyinde Eğil, doğusunda ise Sur, batısında Kayapınar ilçeleri bulunmaktadır. Yenişehir ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Yenişehir İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Yenişehir ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 210.927 nüfusa sahiptir.

Yenişehir İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Yenişehir Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Yenişehir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Yenişehir Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Yenişehir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Yenişehir’e Nasıl Gidilir? Yenişehir Yol Tarifi

Yenişehir’e kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Yenişehir’e gelebilirsiniz. Yenişehir karayolu ile Diyarbakır şehir merkezine 18.6 km, İstanbul’a yaklaşık 1.452 km, Ankara’ya yaklaşık 878 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.425 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Diyarbakır Şehir Merkezinde yer alan Diyarbakır Havalimanı’na gidebilirsiniz. Diyarbakır Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Yenişehir ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Diyarbakır’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Diyarbakır demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Yenişehir ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.