İçeriğe geç

Yenişarbademli Yol Tarifi

Isparta Yenişarbademli yol tarifi; yazımızda öncelikle Yenişarbademli şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Yenişarbademli’ye nasıl gidilir? Yenişarbademli yol tarifi? Yenişarbademli yol haritası? Yenişarbademli İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Yenişarbademli İlçesi Hakkında

Akdeniz bölgesinde yer alan Isparta’nın ilçesi olan Yenişarbademli, Isparta’nın yerleşim yerlerinden biridir. Yenişarbademli İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 237 km2’dir. Yenişarbademli ilçesinin rakımı ise 1.181 m olarak hesaplanmıştır. Yenişarbademli ilinin Kuzeyinde Şarkikaraağaç, doğusunda ve Güneyinde Konya, batısında Aksu ilçeleri bulunmaktadır. Yenişarbademli ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Yenişarbademli İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Yenişarbademli ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 1.936 nüfusa sahiptir.

Yenişarbademli İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Yenişarbademli Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Yenişarbademli’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Yenişarbademli Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Yenişarbademli’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Yenişarbademli’ye Nasıl Gidilir? Yenişarbademli Yol Tarifi

Yenişarbademli’ye kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Yenişarbademli’ye gelebilirsiniz. Yenişarbademli karayolu ile Isparta şehir merkezine 96.6 km, İstanbul’a yaklaşık 612 km, Ankara’ya yaklaşık 351 km, İzmir’den ise yaklaşık 496 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Isparta Şehir Merkezinde yer alan Isparta Süleyman Demirel Havalimanı’na gidebilirsiniz. Isparta Süleyman Demirel Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Yenişarbademli ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Isparta’ya demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Isparta demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Yenişarbademli ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.