Yenipazar Yol Tarifi

Aydın Yenipazar yol tarifi; yazımızda öncelikle Yenipazar şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Yenipazar’a nasıl gidilir? Yenipazar yol tarifi? Yenipazar yol haritası? Yenipazar İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Yenipazar İlçesi Hakkında

Ege bölgesinde yer alan Aydın’ın ilçesi olan Yenipazar, Aydın’ın yerleşim yerlerinden biridir. Yenipazar İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 245 km2’dir. Yenipazar ilçesinin rakımı ise 62 m olarak hesaplanmıştır. Yenipazar ilinin Kuzeyinde Sultanhisar, doğusunda ise Bozdoğan, batısında Efeler, Güneyinde ise Çine ilçeleri bulunmaktadır. Yenipazar ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Yenipazar İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Yenipazar ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 12.239 nüfusa sahiptir.

Yenipazar İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Yenipazar Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Yenipazar’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Yenipazar Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Yenipazar’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Yenipazar’a Nasıl Gidilir? Yenipazar Yol Tarifi

Yenipazar’a kara yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Yenipazar’a gelebilirsiniz. Yenipazar karayolu ile Aydın şehir merkezine 37,0 km, İstanbul’a yaklaşık 614 km, Ankara’ya yaklaşık 573 km, İzmir’den ise yaklaşık 155 km uzaklıktadır. Hava yolu ulaşımı yoktur. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Aydın’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Aydın demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Yenipazar ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.