İçeriğe geç

Yenipazar Yol Tarifi

Bilecik Yenipazar yol tarifi; yazımızda öncelikle Yenipazar şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Yenipazar’a nasıl gidilir? Yenipazar yol tarifi? Yenipazar yol haritası? Yenipazar İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Yenipazar İlçesi Hakkında

Marmara bölgesinde yer alan Bilecik’in ilçesi olan Yenipazar, Bilecik’in yerleşim yerlerinden biridir. Yenipazar İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 273 km2’dir. Yenipazar ilçesinin rakımı ise 622 m olarak hesaplanmıştır. Yenipazar ilinin Kuzeyinde Gölpazarı, doğusunda ise Bolu, Güneyinde ise İnhisar ilçeleri bulunmaktadır. Yenipazar ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Yenipazar İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Yenipazar ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 2.877 nüfusa sahiptir. Yenipazar’a rota oluşturmak için aşağıdaki linke tıklayınız.

Yenipazar İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Yenipazar Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Yenipazar’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Yenipazar Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Yenipazar’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Yenipazar’a Nasıl Gidilir? Yenipazar Yol Tarifi

Yenipazar’a kara yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Yenipazar’a gelebilirsiniz. Yenipazar karayolu ile Bilecik şehir merkezine 76,4 km, İstanbul’a yaklaşık 239 km, Ankara’ya yaklaşık 278 km, İzmir’den ise yaklaşık 503 km uzaklıktadır. Hava yolunu ulaşımı yoktur. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Bilecik’e demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Bilecik demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Yenipazar ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.