Yenipazar Posta Kodu

Yenipazar Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Yenipazar Posta Kodu Sorgulama

Yenipazar’da yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde-mahalle-köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Yenipazar ilçesi Hakkında

Yenipazar ilçesi alan olarak Türkiye’nin yedi yüz elli dördüncü en büyük ilçesidir. Marmara bölgesinde yer alan Bilecik’in ilçesi olan Yenipazar, Bilecik’in yerleşim yerlerinden biridir. Yenipazar İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 273 km2’dir. Rakımı ise 622 m olarak hesaplanmıştır. Yenipazar ilinin Kuzeyinde Gölpazarı, doğusunda ise Bolu, Güneyinde ise İnhisar ilçeleri bulunmaktadır. Yenipazar ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Yenipazar İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Yenipazar ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 2.856 nüfusa sahiptir.

Yenipazar Posta Kodu
Yenipazar Posta Kodu