İçeriğe geç

Yenimahalle Yol Tarifi

Ankara Yenimahalle yol tarifi; yazımızda öncelikle Yenimahalle şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Yenimahalle’ye nasıl gidilir? Yenimahalle yol tarifi? Yenimahalle yol haritası? Yenimahalle İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Yenimahalle İlçesi Hakkında

İç Anadolu bölgesinde yer alan Ankara’nın ilçesi olan Yenimahalle, Ankara’nın yerleşim yerlerinden biridir. Yenimahalle İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 219 km2’dir. Yenimahalle ilçesinin rakımı ise 880 m olarak hesaplanmıştır. Yenimahalle ilinin Kuzeyinde Kazan, doğusunda ise Keçiören, batısında Sincan, Güneyinde ise Etimesgut ilçeleri bulunmaktadır. Yenimahalle ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Yenimahalle İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Yenimahalle ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 687.093 nüfusa sahiptir.

Yenimahalle İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Yenimahalle Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Yenimahalle’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Yenimahalle Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Yenimahalle’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Yenimahalle’ye Nasıl Gidilir? Yenimahalle Yol Tarifi

Yenimahalle’ye kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Yenimahalle’ye gelebilirsiniz. Yenimahalle karayolu ile Ankara şehir merkezine 19,2 km, İstanbul’a yaklaşık 434 km, Bursa’ya yaklaşık 385 km, İzmir’den ise yaklaşık 587 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Ankara Şehir Merkezinde yer alan Ankara Esenboğa Havalimanı’na gidebilirsiniz. Ankara Esenboğa Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Yenimahalle ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Ankara’ya demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Ankara demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Yenimahalle ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.