İçeriğe geç

Yenifakılı Yol Tarifi

Yozgat Yenifakılı yol tarifi; yazımızda öncelikle Yenifakılı şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Yenifakılı’ya nasıl gidilir? Yenifakılı yol tarifi? Yenifakılı yol haritası? Yenifakılı İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Yenifakılı İlçesi Hakkında

İç Anadolu bölgesinde yer alan Yozgat’ın ilçesi olan Yenifakılı, Yozgat’ın yerleşim yerlerinden biridir. Yenifakılı İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 390 km2’dir. Yenifakılı ilçesinin rakımı ise 1.012 m olarak hesaplanmıştır. Yenifakılı ilçesinin Kuzeyinde Şefaatli ve Boğazlıyan, doğusunda Boğazlıyan, batısında Nevşehir, Güneyinde ise Boğazlıyan ve Nevşehir ilçeleri bulunmaktadır. Yenifakılı ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Yenifakılı İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Yenifakılı ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre     5.386 nüfusa sahiptir.

Yenifakılı İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Yenifakılı Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Yenifakılı’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Yenifakılı Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Yenifakılı’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Yenifakılı’ya Nasıl Gidilir? Yenifakılı Yol Tarifi

Yenifakılı’ya kara yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Yenifakılı’ya gelebilirsiniz. Yenifakılı karayolu ile Yozgat şehir merkezine 116 km, İstanbul’a yaklaşık 731 km, Ankara’ya yaklaşık 286 km, İzmir’den ise yaklaşık 835 km uzaklıktadır. Hava yolu ulaşımı yoktur. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Yozgat’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Yozgat demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Yenifakılı ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.