İçeriğe geç

Yenice Yol Tarifi

Çanakkale Yenice yol tarifi; yazımızda öncelikle Yenice şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Yenice’ye nasıl gidilir? Yenice yol tarifi? Yenice yol haritası? Yenice İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Yenice İlçesi Hakkında

Marmara bölgesinde yer alan Çanakkale’nin ilçesi olan Yenice, Çanakkale’nin yerleşim yerlerinden biridir. Yenice İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.381 km2’dir. Yenice ilçesinin rakımı ise 275 m olarak hesaplanmıştır. Yenice ilinin Kuzeyinde Biga, batısında Çan, Güneyinde ise Balıkesir ilçeleri bulunmaktadır. Yenice ilçesi Marmara iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Yenice İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Yenice ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 31.835 nüfusa sahiptir.

Yenice İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Yenice Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Yenice’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Yenice Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Yenice’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Yenice’ye Nasıl Gidilir? Yenice Yol Tarifi

Yenice’ye kara yolu ve ya hava yolu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Yenice’ye gelebilirsiniz. Yenice karayolu ile Çanakkale şehir merkezine 84,4 km, İstanbul’a yaklaşık 338 km, Ankara’ya yaklaşık 591 km, İzmir’den ise yaklaşık 278 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Çanakkale Şehir Merkezinde yer alan Çanakkale Havalimanı’na gidebilirsiniz. Çanakkale Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Yenice ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı yoktur.