İçeriğe geç

Yenice Yol Tarifi

Karabük Yenice yol tarifi; yazımızda öncelikle Yenice şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Yenice’ye nasıl gidilir? Yenice yol tarifi? Yenice yol haritası? Yenice İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Yenice İlçesi Hakkında

Karadeniz bölgesinde yer alan Karabük’ün ilçesi olan Yenice, Karabük’ün yerleşim yerlerinden biridir. Yenice İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 777 km2’dir. Yenice ilçesinin rakımı ise 150 m olarak hesaplanmıştır. Yenice ilçesinin Kuzeyinde Bartın, doğusunda Safranbolu ve Karabük Merkez, batısında Zonguldak, Güneyinde ise Bolu ve Eskipazar ilçeleri bulunmaktadır. Yenice ilçesi Karadeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Yenice İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Yenice ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 20.310 nüfusa sahiptir.

Yenice İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Yenice Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Yenice’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Yenice Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Yenice’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Yenice’ye Nasıl Gidilir? Yenice Yol Tarifi

Yenice’ye kara yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Yenice’ye gelebilirsiniz. Yenice karayolu ile Karabük şehir merkezine 56.3 km, İstanbul’a yaklaşık 421 km, Ankara’ya yaklaşık 265 km, İzmir’den ise yaklaşık 774 km uzaklıktadır. Hava yolu ulaşımı yoktur. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Karabük’e demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Karabük demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Yenice ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.