İçeriğe geç

Yeniçağa Yol Tarifi

Bolu Yeniçağa yol tarifi; yazımızda öncelikle Yeniçağa şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Yeniçağa’na nasıl gidilir? Yeniçağa yol tarifi? Yeniçağa yol haritası? Yeniçağa İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Yeniçağa İlçesi Hakkında

Karadeniz bölgesinde yer alan Bolu’nun ilçesi olan Yeniçağa, Bolu’nun yerleşim yerlerinden biridir. Yeniçağa İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 163 km2’dir. Yeniçağa ilçesinin rakımı ise 1.002 m olarak hesaplanmıştır. Yeniçağa ilinin Kuzeyinde Mengen, doğusunda ise Gerede, batısında Bolu merkez, Güneyinde ise Dörtdivan ilçeleri bulunmaktadır. Yeniçağa ilçesi Karsal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Yeniçağa İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Yeniçağa ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 6.947 nüfusa sahiptir.

Yeniçağa İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Yeniçağa Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Yeniçağa’na yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Yeniçağa Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Yeniçağa’na yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Yeniçağa’na Nasıl Gidilir? Yeniçağa Yol Tarifi

Yeniçağa’na kara yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Yeniçağa’na gelebilirsiniz. Yeniçağa karayolu ile Bolu şehir merkezine 34,4 km, İstanbul’a yaklaşık 303 km, Ankara’ya yaklaşık 153 km, İzmir’den ise yaklaşık 656 km uzaklıktadır. Hava yolu ve demir yolu ile ulaşımı yoktur.