İçeriğe geç

Yedisu Yol Tarifi

Bingöl Yedisu yol tarifi; yazımızda öncelikle Yedisu şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Yedisu’ya nasıl gidilir? Yedisu yol tarifi? Yedisu yol haritası? Yedisu İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Yedisu İlçesi Hakkında

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Bingöl’ün ilçesi olan Yedisu, Bingöl’ün yerleşim yerlerinden biridir. Yedisu İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 423 km2’dir. Yedisu ilçesinin rakımı ise 1.534 m olarak hesaplanmıştır. Yedisu ilinin Kuzeyinde Erzincan, doğusunda ise Karlıova, batısında Tunceli, Güneyinde ise Adaklı ilçeleri bulunmaktadır. Yedisu ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Yedisu İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Yedisu ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 2.818 nüfusa sahiptir.

Yedisu İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Yedisu Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Yedisu’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Yedisu Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Yedisu’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Yedisu’ya Nasıl Gidilir? Yedisu Yol Tarifi

Yedisu’ya kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Yedisu’ya gelebilirsiniz. Yedisu karayolu ile Bingöl şehir merkezine 143 km, İstanbul’a yaklaşık 1,160 km, Ankara’ya yaklaşık 796 km, İzmir’den ise yaklaşık 1,512 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Bingöl Şehir Merkezinde yer alan Bingöl Havalimanı’na gidebilirsiniz. Bingöl Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Yedisu ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Bingöl’e demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Bingöl demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Yedisu ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.