İçeriğe geç

Yazıhan Yol Tarifi

Malatya Yazıhan yol tarifi; yazımızda öncelikle Yazıhan şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Yazıhan’a nasıl gidilir? Yazıhan yol tarifi? Yazıhan yol haritası? Yazıhan İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Yazıhan İlçesi Hakkında

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Malatya’nın ilçesi olan Yazıhan, Malatya’nın yerleşim yerlerinden biridir. Yazıhan İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 653 km2’dir. Yazıhan ilçesinin rakımı ise 828 m olarak hesaplanmıştır. Yazıhan ilçesinin Kuzeyinde Arguvan, doğusunda Elazığ, batısında Hekimhan, Güneyinde ise Akçadağ ve Yeşilyurt ilçeleri bulunmaktadır. Yazıhan ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Yazıhan İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Yazıhan ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 13.786 nüfusa sahiptir.

Yazıhan İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Yazıhan Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Yazıhan’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Yazıhan Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Yazıhan’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Yazıhan’a Nasıl Gidilir? Yazıhan Yol Tarifi

Yazıhan’a kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Yazıhan’a gelebilirsiniz. Yazıhan karayolu ile Malatya şehir merkezine 55 km, İstanbul’a yaklaşık 1.098 km, Ankara’ya yaklaşık 645 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.200 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Malatya Şehir Merkezinde yer alan Malatya Havalimanı’na gidebilirsiniz. Malatya Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Yazıhan ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Malatya’ya demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Malatya demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Yazıhan ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.