İçeriğe geç

Yazıhan Posta Kodu

Yazıhan Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Yazıhan Posta Kodu Sorgulama

Yazıhan’da yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde, mahalle ve köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Yazıhan ilçesi Hakkında

Yazıhan ilçesi alan olarak Türkiye’nin iki yüz altmış dokuzuncu en büyük ilçesidir. Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Malatya’nın ilçesi olan Yazıhan, Malatya’nın yerleşim yerlerinden biridir. Yazıhan İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 653 km2’dir. Rakımı ise 828 m olarak hesaplanmıştır. Yazıhan ilçesinin Kuzeyinde Arguvan, doğusunda Elazığ, batısında Hekimhan, Güneyinde ise Akçadağ ve Yeşilyurt ilçeleri bulunmaktadır. Yazıhan ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Yazıhan İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Yazıhan ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 13.024 nüfusa sahiptir.

Yazıhan Posta Kodu
Yazıhan Posta Kodu