İçeriğe geç

Yayladere Yol Tarifi

Bingöl Yayladere yol tarifi; yazımızda öncelikle Yayladere şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Yayladere’ye nasıl gidilir? Yayladere yol tarifi? Yayladere yol haritası? Yayladere İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Yayladere İlçesi Hakkında

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Bingöl’ün ilçesi olan Yayladere, Bingöl’ün yerleşim yerlerinden biridir. Yayladere İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 417 km2’dir. Yayladere ilçesinin rakımı ise 1.569 m olarak hesaplanmıştır. Yayladere ilinin Kuzeyinde Tunceli, doğusunda ise Kiğı, batısında Tunceli, Güneyinde ise Elazığ ilçeleri bulunmaktadır. Yayladere ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Yayladere İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Yayladere ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre       2.021 nüfusa sahiptir.

Yayladere İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Yayladere Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Yayladere’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Yayladere Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Yayladere’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Yayladere’ye Nasıl Gidilir? Yayladere Yol Tarifi

Yayladere’ye kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Yayladere’ye gelebilirsiniz. Yayladere karayolu ile Bingöl şehir merkezine 104 km, İstanbul’a yaklaşık 1,230 km, Ankara’ya yaklaşık 900 km, İzmir’den ise yaklaşık 1,583 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Bingöl Şehir Merkezinde yer alan Bingöl Havalimanı’na gidebilirsiniz. Bingöl Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Yayladere ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Bingöl’e demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Bingöl demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Yayladere ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.