İçeriğe geç

Yayladağı Yol Tarifi

Hatay Yayladağı yol tarifi; yazımızda öncelikle Yayladağı şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Yayladağı’na nasıl gidilir? Yayladağı yol tarifi? Yayladağı yol haritası? Yayladağı İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Yayladağı İlçesi Hakkında

Akdeniz bölgesinde yer alan Hatay’ın ilçesi olan Yayladağı, Hatay’ın yerleşim yerlerinden biridir. Yayladağı İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 445 km2’dir. Yayladağı ilçesinin rakımı ise 419 m olarak hesaplanmıştır. Yayladağı ilinin Kuzeyinde Defne, doğusunda ise Altınözü, Güneyinde ise Suriye ilçeleri bulunmaktadır. Yayladağı ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Yayladağı İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Yayladağı ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 37.000 nüfusa sahiptir.

Yayladağı İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Yayladağı Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Yayladağı’na yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Yayladağı Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Yayladağı’na yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Yayladağı’na Nasıl Gidilir? Yayladağı Yol Tarifi

Yayladağı’na kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Yayladağı’na gelebilirsiniz. Yayladağı karayolu ile Hatay şehir merkezine 78.7 km, İstanbul’a yaklaşık 1.157 km, Ankara’ya yaklaşık 722 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.130 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Hatay Şehir Merkezinde yer alan Hatay Havalimanı’na gidebilirsiniz. Hatay Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Yayladağı ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Hatay’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Hatay demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Yayladağı ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.