İçeriğe geç

Yayladağı Posta Kodu

Yayladağı Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Yayladağı Posta Kodu Sorgulama

Yayladağı’nda yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde, mahalle ve köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Yayladağı ilçesi Hakkında

Yayladağı ilçesi alan olarak Türkiye’nin altı yüz dokuzuncu en büyük ilçesidir. Akdeniz bölgesinde yer alan Hatay’ın ilçesi olan Yayladağı, Hatay’ın yerleşim yerlerinden biridir. Yayladağı İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 445 km2’dir. Rakımı ise 419 m olarak hesaplanmıştır. Yayladağı ilinin Kuzeyinde Defne, doğusunda ise Altınözü, Güneyinde ise Suriye ilçeleri bulunmaktadır. Yayladağı ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Yayladağı İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Yayladağı ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 36.908 nüfusa sahiptir.

Yayladağı Posta Kodu
Yayladağı Posta Kodu