İçeriğe geç

Yavuzeli Yol Tarifi

Gaziantep Yavuzeli yol tarifi; yazımızda öncelikle Yavuzeli şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Yavuzeli’ne nasıl gidilir? Yavuzeli yol tarifi? Yavuzeli yol haritası? Yavuzeli İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Yavuzeli İlçesi Hakkında

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Gaziantep’in ilçesi olan Yavuzeli, Gaziantep’in yerleşim yerlerinden biridir. Yavuzeli İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 468 km2’dir. Yavuzeli ilçesinin rakımı ise 568 m olarak hesaplanmıştır. Yavuzeli ilinin Kuzeyinde Araban, doğusunda ise Şanlıurfa, batısında Şehitkamil, Güneyinde ise Nizip ilçeleri bulunmaktadır. Yavuzeli ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Yavuzeli İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Yavuzeli ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 22.205 nüfusa sahiptir.

Yavuzeli İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Yavuzeli Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Yavuzeli’ne yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Yavuzeli Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Yavuzeli’ne yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Yavuzeli’ne Nasıl Gidilir? Yavuzeli Yol Tarifi

Yavuzeli’ne kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Yavuzeli’ne gelebilirsiniz. Yavuzeli karayolu ile Gaziantep şehir merkezine 39.2 km, İstanbul’a yaklaşık 1.164 km, Ankara’ya yaklaşık 729 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.137 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Gaziantep Şehir Merkezinde yer alan Gaziantep Havalimanı’na gidebilirsiniz. Gaziantep Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Yavuzeli ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Gaziantep’e demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Gaziantep demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Yavuzeli ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.