İçeriğe geç

Yavuzeli Posta Kodu

Yavuzeli Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Yavuzeli Posta Kodu Sorgulama

Yavuzeli’ de yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde, mahalle ve köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Yavuzeli ilçesi Hakkında

Yavuzeli ilçesi alan olarak Türkiye’nin beş yüz doksan birinci en büyük ilçesidir. Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Gaziantep’in ilçesi olan Yavuzeli, Gaziantep’in yerleşim yerlerinden biridir. Yavuzeli İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 468 km2’dir. Rakımı ise 568 m olarak hesaplanmıştır. Yavuzeli ilinin Kuzeyinde Araban, doğusunda ise Şanlıurfa, batısında Şehitkamil, Güneyinde ise Nizip ilçeleri bulunmaktadır. Yavuzeli ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Yavuzeli İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Yavuzeli ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 22.552 nüfusa sahiptir.

Yavuzeli Posta Kodu
Yavuzeli Posta Kodu