İçeriğe geç

Yatağan Yol Tarifi

Muğla Yatağan yol tarifi; yazımızda öncelikle Yatağan şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Yatağan’a nasıl gidilir? Yatağan yol tarifi? Yatağan yol haritası? Yatağan İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Yatağan İlçesi Hakkında

Ege bölgesinde yer alan Muğla’nın ilçesi olan Yatağan, Muğla’nın yerleşim yerlerinden biridir. Yatağan İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 851 km2’dir. Yatağan ilçesinin rakımı ise 390 m olarak hesaplanmıştır. Yatağan ilçesinin Kuzeyinde Aydın, doğusunda Kavaklıdere, batısında Milas, Güneyinde ise Menteşe ilçeleri bulunmaktadır. Yatağan ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Yatağan İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Yatağan ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 44.879 nüfusa sahiptir.

Yatağan İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Yatağan Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Yatağan’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Yatağan Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Yatağan’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Yatağan’a Nasıl Gidilir? Yatağan Yol Tarifi

Yatağan’a kara yolu ya da hava yolu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Yatağan’a gelebilirsiniz. Yatağan karayolu ile Muğla şehir merkezine 44.8 km, İstanbul’a yaklaşık 640 km, Ankara’ya yaklaşık 635 km, İzmir’den ise yaklaşık 181 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Muğla Şehir Merkezinde yer alan Muğla Dalaman Havalimanı, Muğla Milas – Bodrum Havalimanı’na gidebilirsiniz. Muğla Dalaman Havalimanı, Muğla Milas – Bodrum Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Yatağan ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ulaşımı yoktur.