İçeriğe geç

Yapraklı Yol Tarifi

Çankırı Yapraklı yol tarifi; yazımızda öncelikle Yapraklı şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Yapraklı’ya nasıl gidilir? Yapraklı yol tarifi? Yapraklı yol haritası? Yapraklı İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Yapraklı İlçesi Hakkında

İç Anadolu bölgesinde yer alan Çankırı’nın ilçesi olan Yapraklı, Çankırı’nın yerleşim yerlerinden biridir. Yapraklı İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 741 km2’dir. Yapraklı ilçesinin rakımı ise 1.200 m olarak hesaplanmıştır. Yapraklı ilinin Kuzeyinde Kastamonu, doğusunda ise Çorum, batısında ve güneyinde Çankırı Merkez ilçeleri bulunmaktadır. Yapraklı ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Yapraklı İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Yapraklı ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 7.856 nüfusa sahiptir.

Yapraklı İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Yapraklı Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Yapraklı’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Yapraklı Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Yapraklı’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Yapraklı’ya Nasıl Gidilir? Yapraklı Yol Tarifi

Yapraklı’ya kara yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Yapraklı’ya gelebilirsiniz. Yapraklı karayolu ile Çankırı şehir merkezine 29 km, İstanbul’a yaklaşık 500 km, Ankara’ya yaklaşık 162 km, İzmir’den ise yaklaşık 852 km uzaklıktadır. Hava yolu ulaşımı yoktur. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Çankırı’ya demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Çankırı demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Yapraklı ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.