İçeriğe geç

Yalvaç Yol Tarifi

Isparta Yalvaç yol tarifi; yazımızda öncelikle Yalvaç şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Yalvaç’a nasıl gidilir? Yalvaç yol tarifi? Yalvaç yol haritası? Yalvaç İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Yalvaç İlçesi Hakkında

Akdeniz bölgesinde yer alan Isparta’nın ilçesi olan Yalvaç, Isparta’nın yerleşim yerlerinden biridir. Yalvaç İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.402 km2’dir. Yalvaç ilçesinin rakımı ise 1.103 m olarak hesaplanmıştır. Yalvaç ilinin Kuzeyinde Afyonkarahisar, doğusunda ise Konya, batısında Senirkent, Güneyinde ise Gelendost ve Şarkikaraağaç ilçeleri bulunmaktadır. Yalvaç ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Yalvaç İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Yalvaç ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 46.304 nüfusa sahiptir.

Yalvaç İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Yalvaç Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Yalvaç’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Yalvaç Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Yalvaç’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Yalvaç’a Nasıl Gidilir? Yalvaç Yol Tarifi

Yalvaç’a kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Yalvaç’a gelebilirsiniz. Yalvaç karayolu ile Isparta şehir merkezine 100 km, İstanbul’a yaklaşık 523 km, Ankara’ya yaklaşık 297 km, İzmir’den ise yaklaşık 429 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Isparta Şehir Merkezinde yer alan Isparta Süleyman Demirel Havalimanı’na gidebilirsiniz. Isparta Süleyman Demirel Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Yalvaç ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Isparta’ya demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Isparta demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Yalvaç ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.