Yalova Zonguldak Arası Kaç KM

Yalova Zonguldak arası kaç km; yazımızda öncelikle Yalova ve Zonguldak şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Yalova Zonguldak arası kaç km? Yalova Zonguldak arası kaç saat? Yalova Zonguldak yol tarifi? Yalova Zonguldak arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Yalova ile Zonguldak İli Hakkında Genel Bilgiler

Yalova ili;

Marmara bölgesinde yer alan Yalova ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Yalova ili yüzölçümü yaklaşık 798 km2’dir. Yalova ilinin coğrafi konumu ise 28° 45′ ve 29° 35′ Doğu, 40° 28′ ve 40° 45′ Kuzey GPS koordinatlarıdır.

Zonguldak ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Zonguldak ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Zonguldak ili yüzölçümü yaklaşık 3,310 km2’dir. Zonguldak ilinin coğrafi konumu ise 41° oo′ ve 41° 48′ kuzey 31° 14′ ve 33° 09′ doğu GPS koordinatlarıdır.

Yalova Zonguldak Arası Kaç KM

Yalova Zonguldak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 295 km’dir. Yalova Zonguldak arası mesafe havayolu ile yaklaşık 229 km’dir.

Yalova Zonguldak Arası Kaç KM

Yalova Zonguldak Arası Kaç Saat

Yalova Zonguldak arası kaç saat; Yalova Zonguldak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 295 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 3 saat 30 dakika sürmektedir. Yalova Zonguldak arası mesafe otobüs ile yaklaşık 4 saat 30 dakika sürmektedir. Yalova Zonguldak arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 229 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 50 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

3 saat 30 dakika

Otobüs ile;

4 saat 30 dakika

Uçak ile;

50 dakika

Yalova Zonguldak Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Yalova Zonguldak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 295 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 17 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 24 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Yalova Zonguldak Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Yalova Zonguldak arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Yalova’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Yalova’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Zonguldak’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Zonguldak’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.