Yalova Yozgat Arası Kaç KM

Yalova Yozgat arası kaç km; yazımızda öncelikle Yalova ve Yozgat şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Yalova Yozgat arası kaç km? Yalova Yozgat arası kaç saat? Yalova Yozgat yol tarifi? Yalova Yozgat arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Yalova ile Yozgat İli Hakkında Genel Bilgiler

Yalova ili;

Marmara bölgesinde yer alan Yalova ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Yalova ili yüzölçümü yaklaşık 798 km2’dir. Yalova ilinin coğrafi konumu ise 28° 45′ ve 29° 35′ Doğu, 40° 28′ ve 40° 45′ Kuzey GPS koordinatlarıdır.

Yozgat ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Yozgat ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Yozgat ili yüzölçümü yaklaşık 14,123 km2’dir. Yozgat ilinin coğrafi konumu ise 38° 57′45.5″N 40° 14′37.4″N Kuzey 34° 04′ 23.7″E 36° 09′25.0″E Doğu GPS koordinatlarıdır.

Yalova Yozgat Arası Kaç KM

Yalova Yozgat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 630 km’dir. Yalova Yozgat arası mesafe havayolu ile yaklaşık 479 km’dir.

Yalova Yozgat Arası Kaç KM

Yalova Yozgat Arası Kaç Saat

Yalova Yozgat arası kaç saat; Yalova Yozgat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 630 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 7 saat sürmektedir. Yalova Yozgat arası mesafe otobüs ile yaklaşık 8 saat 30 dakika sürmektedir. Yalova Yozgat arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 479 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 10 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

7 saat

Otobüs ile;

8 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 10 dakika

Yalova Yozgat Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Yalova Yozgat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 630 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 35 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 51 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Yalova Yozgat Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Yalova Yozgat arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Yalova’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Yalova’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Yozgat’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Yozgat’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.