İçeriğe geç

Yalova Yol Tarifi

Yalova yol tarifi; yazımızda öncelikle Yalova şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Yalova’ya nasıl gidilir? Yalova yol tarifi? Yalova yol haritası? Yalova İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Yalova İli Hakkında

Marmara bölgesinde yer alan Yalova ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altmış beşinci şehridir. Yalova ili yüzölçümü yaklaşık 798 km2’dir. Yalova ilinin coğrafi konumu ise , 28° 45′ ve 29° 35′ Doğu, 40° 28′ ve 40° 45′ Kuzey GPS koordinatlarıdır. Yalova ilinin doğusunda ise Kocaeli, Güneyinde ise Bursa illeri bulunmaktadır. Yalova ili Marmara iklimine sahiptir. Yalova ülkemizde turizmin önemli noktalarından biridir. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Yalova ili 2019 yılı TÜİK verilerine göre 270.976 nüfusa sahiptir.  Marmara Denizi kıyısındaki il, İstanbul’a bağlı iken 6 Haziran 1995’te il olmuştur.

Yalova ili hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız

Yalova’ya Nasıl Gidilir? 

Yalova’ya kara yolu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Yalova’ya gelebilirsiniz. Yalova karayolu ile İstanbul’a yaklaşık 396 km, Ankara’ya yaklaşık 407 km, İzmir’den ise yaklaşık 391 km uzaklıktadır. Hava yolu ve demir yolu ile ulaşımı yoktur.

Yalova Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Yalova’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Yalova Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Yalova’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Yalova İlçeleri Yol Tarifi?

Yukarıda yer alan bilgiler ile Yalova iline kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Şimdi ise Yalova ilimize bağlı ilçelerin yol tarifine ulaşmak için aşağıdaki listede yer alan ve gitmek istediğiniz ilçeye tıklayarak yol güzergahı bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Yalova İlçeleri

  • Altınova
  • Armutlu
  • Çınarcık
  • Çiftlikköy
  • Termal