İçeriğe geç

Yalova Merkez Yol Tarifi

Yalova Merkez yol tarifi; yazımızda öncelikle Yalova Merkez şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Yalova Merkez’e nasıl gidilir? Yalova Merkez yol tarifi? Yalova Merkez yol haritası? Yalova Merkez İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Yalova Merkez İlçesi Hakkında

Marmara bölgesinde yer alan Yalova’nın ilçesi olan Yalova Merkez, Yalova’nın yerleşim yerlerinden biridir. Yalova Merkez İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 139 km2’dir. Yalova Merkez ilçesinin rakımı ise 6 m olarak hesaplanmıştır. Yalova Merkez ilçesinin doğusunda Çiftlikköy, batısında Termal, Güneyinde ise Bursa ilçeleri bulunmaktadır. Yalova Merkez ilçesi Marmara iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Yalova Merkez İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Yalova Merkez ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 149.068 nüfusa sahiptir.

Yalova Merkez İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Yalova Merkez Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Yalova Merkez’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Yalova Merkez Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Yalova Merkez’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Yalova Merkez’e Nasıl Gidilir? Yalova Merkez Yol Tarifi

Yalova Merkez’e kara yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Yalova Merkez’e gelebilirsiniz. Yalova Merkez karayolu ile İstanbul’a yaklaşık 104 km, Ankara’ya yaklaşık 427 km, İzmir’den ise yaklaşık 393 km uzaklıktadır. Hava yolu ulaşımı yoktur. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Yalova’ya demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Yalova demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Yalova Merkez ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.