İçeriğe geç

Yalova Merkez Posta Kodu

Yalova Merkez Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Yalova Merkez Posta Kodu Sorgulama

Yalova Merkez’de yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde, mahalle ve köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Yalova Merkez ilçesi Hakkında

Yalova Merkez ilçesi alan olarak Türkiye’nin dört yüz on altıncı en büyük ilçesidir. Marmara bölgesinde yer alan Yalova’nın ilçesi olan Yalova Merkez, Yalova’nın yerleşim yerlerinden biridir. Yalova Merkez İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 113 km2’dir. Rakımı ise 15 m olarak hesaplanmıştır. Yalova Merkez ilçesinin doğusunda İzmit, batısında Çiftlikköy, Güneyinde ise Bursa ilçeleri bulunmaktadır. Yalova Merkez ilçesi Marmara iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Yalova Merkez İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Yalova Merkez ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 149.330 nüfusa sahiptir.

Yalova Merkez Posta Kodu
Yalova Merkez Posta Kodu