İçeriğe geç

Isparta Yalova Arası Kaç KM

Isparta Yalova arası kaç km; yazımızda öncelikle Isparta ve Yalova şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Isparta Yalova arası kaç km? Isparta Yalova arası kaç saat? Isparta Yalova yol tarifi? Isparta Yalova arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Isparta ile Yalova İli Hakkında Genel Bilgiler

Isparta ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Isparta ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Isparta ili yüzölçümü yaklaşık 8.993 km2’dir. Isparta ilinin coğrafi konumu ise 37°57′24″K 30°57′39″D GPS koordinatlarıdır.

Yalova ili;

Marmara bölgesinde yer alan Yalova ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Yalova ili yüzölçümü yaklaşık 798 km2’dir. Yalova ilinin coğrafi konumu ise 28° 45′ ve 29° 35′ Doğu, 40° 28′ ve 40° 45′ Kuzey GPS koordinatlarıdır.

Isparta Yalova Arası Kaç KM

Isparta Yalova arası mesafe karayolu ile yaklaşık 490 km’dir. Isparta Yalova arası mesafe havayolu ile yaklaşık 341 km’dir.

Isparta Yalova Arası Kaç KM

Isparta Yalova Arası Kaç Saat

Isparta Yalova arası kaç saat; Isparta Yalova arası mesafe karayolu ile yaklaşık 490 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. Isparta Yalova arası mesafe otobüs ile yaklaşık 7 saat sürmektedir. Isparta Yalova arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 341 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

5 saat 30 dakika

Otobüs ile;

7 saat

Uçak ile;

1 saat

Isparta Yalova Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Isparta Yalova arası mesafe karayolu ile yaklaşık 490 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 27 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 40 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Isparta Yalova Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Isparta Yalova arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Isparta’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Isparta’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Yalova’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Yalova’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.