İçeriğe geç

Hatay Yalova Arası Kaç KM

Hatay Yalova arası kaç km; yazımızda öncelikle Hatay ve Yalova şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Hatay Yalova arası kaç km? Hatay Yalova arası kaç saat? Hatay Yalova yol tarifi? Hatay Yalova arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Hatay ile Yalova İli Hakkında Genel Bilgiler

Hatay ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Hatay ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Hatay ili yüzölçümü yaklaşık 5,524 km2’dir. Hatay ilinin coğrafi konumu ise 35° 52′ – 37° 4′ kuzey enlemleri ile 35° 40′ – 36° 35′ boylamları GPS koordinatlarıdır.

Yalova ili;

Marmara bölgesinde yer alan Yalova ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Yalova ili yüzölçümü yaklaşık 798 km2’dir. Yalova ilinin coğrafi konumu ise 28° 45′ ve 29° 35′ Doğu, 40° 28′ ve 40° 45′ Kuzey GPS koordinatlarıdır.

Hatay Yalova Arası Kaç KM

Hatay Yalova arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1092 km’dir. Hatay Yalova arası mesafe havayolu ile yaklaşık 778 km’dir.

Hatay Yalova Arası Kaç KM

Hatay Yalova Arası Kaç Saat

Hatay Yalova arası kaç saat; Hatay Yalova arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1092 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 12 saat 30 dakika sürmektedir. Hatay Yalova arası mesafe otobüs ile yaklaşık 14 saat 30 dakika sürmektedir. Hatay Yalova arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 778 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 35 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

12 saat 30 dakika

Otobüs ile;

14 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 35 dakika

Hatay Yalova Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Hatay Yalova arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1092 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 61 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 88 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Hatay Yalova Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Hatay Yalova arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Hatay’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Hatay’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Yalova’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Yalova’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.