İçeriğe geç

Hakkâri Yalova Arası Kaç KM

Hakkâri Yalova arası kaç km; yazımızda öncelikle Hakkâri ve Yalova şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Hakkâri Yalova arası kaç km? Hakkâri Yalova arası kaç saat? Hakkâri Yalova yol tarifi? Hakkâri Yalova arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Hakkâri ile Yalova İli Hakkında Genel Bilgiler

Hakkâri ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Hakkâri ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Hakkâri ili yüzölçümü yaklaşık 9,521 km2’dir. Hakkâri ilinin coğrafi konumu ise 37°27′58″K 44°03′52″D GPS koordinatlarıdır.

Yalova ili;

Marmara bölgesinde yer alan Yalova ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Yalova ili yüzölçümü yaklaşık 798 km2’dir. Yalova ilinin coğrafi konumu ise 28° 45′ ve 29° 35′ Doğu, 40° 28′ ve 40° 45′ Kuzey GPS koordinatlarıdır.

Hakkâri Yalova Arası Kaç KM

Hakkâri Yalova arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1799 km’dir. Hakkâri Yalova arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1293 km’dir.

Hakkâri Yalova Arası Kaç KM

Hakkâri Yalova Arası Kaç Saat

Hakkâri Yalova arası kaç saat; Hakkâri Yalova arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1799 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 20 saat sürmektedir. Hakkâri Yalova arası mesafe otobüs ile yaklaşık 22 saat 30 dakika sürmektedir. Hakkâri Yalova arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1293 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 2 saat 15 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

20 saat

Otobüs ile;

22 saat 30 dakika

Uçak ile;

2 saat 15 dakika

Hakkâri Yalova Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Hakkâri Yalova arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1799 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 99 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 144 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Hakkâri Yalova Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Hakkâri Yalova arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Hakkâri’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Hakkâri’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Yalova’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Yalova’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.