İçeriğe geç

Giresun Yalova Arası Kaç KM

Giresun Yalova arası kaç km; yazımızda öncelikle Giresun ve Yalova şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Giresun Yalova arası kaç km? Giresun Yalova arası kaç saat? Giresun Yalova yol tarifi? Giresun Yalova arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Giresun ile Yalova İli Hakkında Genel Bilgiler

Giresun ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Giresun ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Giresun ili yüzölçümü yaklaşık 6.934km2’dir. Giresun ilinin coğrafi konumu ise 40°34′47″K 38°35′40″D  GPS koordinatlarıdır.

Yalova ili;

Marmara bölgesinde yer alan Yalova ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Yalova ili yüzölçümü yaklaşık 798 km2’dir. Yalova ilinin coğrafi konumu ise 28° 45′ ve 29° 35′ Doğu, 40° 28′ ve 40° 45′ Kuzey GPS koordinatlarıdır.

Giresun Yalova Arası Kaç KM

Giresun Yalova arası mesafe karayolu ile yaklaşık 897 km’dir. Giresun Yalova arası mesafe havayolu ile yaklaşık 768 km’dir.

Giresun Yalova Arası Kaç KM

Giresun Yalova Arası Kaç Saat

Giresun Yalova arası kaç saat; Giresun Yalova arası mesafe karayolu ile yaklaşık 897 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 10 saat sürmektedir. Giresun Yalova arası mesafe otobüs ile yaklaşık 12 saat sürmektedir. Giresun Yalova arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 768 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 31 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

10 saat

Otobüs ile;

12 saat

Uçak ile;

1 saat 31 dakika

Giresun Yalova Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Giresun Yalova arası mesafe karayolu ile yaklaşık 897 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 50 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 72 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Giresun Yalova Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Giresun Yalova arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Giresun’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Giresun’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Yalova’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Yalova’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.