İçeriğe geç

Gaziantep Yalova Arası Kaç KM

Gaziantep Yalova arası kaç km; yazımızda öncelikle Gaziantep ve Yalova şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Gaziantep Yalova arası kaç km? Gaziantep Yalova arası kaç saat? Gaziantep Yalova yol tarifi? Gaziantep Yalova arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Gaziantep ile Yalova İli Hakkında Genel Bilgiler

Gaziantep ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Gaziantep ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Gaziantep ili yüzölçümü yaklaşık 6,803 km2’dir. Gaziantep ilinin coğrafi konumu ise 37°02′26″K 37°18′25″D GPS koordinatlarıdır.

Yalova ili;

Marmara bölgesinde yer alan Yalova ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Yalova ili yüzölçümü yaklaşık 798 km2’dir. Yalova ilinin coğrafi konumu ise 28° 45′ ve 29° 35′ Doğu, 40° 28′ ve 40° 45′ Kuzey GPS koordinatlarıdır.

Gaziantep Yalova Arası Kaç KM

Gaziantep Yalova arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1116 km’dir. Gaziantep Yalova arası mesafe havayolu ile yaklaşık 807 km’dir.

Gaziantep Yalova Arası Kaç KM

Gaziantep Yalova Arası Kaç Saat

Gaziantep Yalova arası kaç saat; Gaziantep Yalova arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1116 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 12 saat 30 dakika sürmektedir. Gaziantep Yalova arası mesafe otobüs ile yaklaşık 14 saat 30 dakika sürmektedir. Gaziantep Yalova arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 807 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 35 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

12 saat 30 dakika

Otobüs ile;

14 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 35 dakika

Gaziantep Yalova Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Gaziantep Yalova arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1116 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 62 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 90 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Gaziantep Yalova Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Gaziantep Yalova arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Gaziantep’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Gaziantep’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Yalova’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Yalova’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.