İçeriğe geç

Eskişehir Yalova Arası Kaç KM

Eskişehir Yalova arası kaç km; yazımızda öncelikle Eskişehir ve Yalova şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Eskişehir Yalova arası kaç km? Eskişehir Yalova arası kaç saat? Eskişehir Yalova yol tarifi? Eskişehir Yalova arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Eskişehir ile Yalova İli Hakkında Genel Bilgiler

Eskişehir ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Eskişehir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Eskişehir ili yüzölçümü yaklaşık 13,925 km2’dir. Eskişehir ilinin coğrafi konumu ise 39° 46´ 15.1752″ ve 30° 30´56.1744″ GPS koordinatlarıdır.

Yalova ili;

Marmara bölgesinde yer alan Yalova ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Yalova ili yüzölçümü yaklaşık 798 km2’dir. Yalova ilinin coğrafi konumu ise 28° 45′ ve 29° 35′ Doğu, 40° 28′ ve 40° 45′ Kuzey GPS koordinatlarıdır.

Eskişehir Yalova Arası Kaç KM

Eskişehir Yalova arası mesafe karayolu ile yaklaşık 225 km’dir. Eskişehir Yalova arası mesafe havayolu ile yaklaşık 145 km’dir.

Eskişehir Yalova Arası Kaç KM

Eskişehir Yalova Arası Kaç Saat

Eskişehir Yalova arası kaç saat; Eskişehir Yalova arası mesafe karayolu ile yaklaşık 225 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 2 saat 30 dakika sürmektedir. Eskişehir Yalova arası mesafe otobüs ile yaklaşık 3 saat 30 dakika sürmektedir. Eskişehir Yalova arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 145 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 41 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

2 saat 30 dakika

Otobüs ile;

3 saat 30 dakika

Uçak ile;

41 dakika

Eskişehir Yalova Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Eskişehir Yalova arası mesafe karayolu ile yaklaşık 225 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 13 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 19 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Eskişehir Yalova Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Eskişehir Yalova arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Eskişehir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Eskişehir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Yalova’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Yalova’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.