İçeriğe geç

Erzurum Yalova Arası Kaç KM

Erzurum Yalova arası kaç km; yazımızda öncelikle Erzurum ve Yalova şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Erzurum Yalova arası kaç km? Erzurum Yalova arası kaç saat? Erzurum Yalova yol tarifi? Erzurum Yalova arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Erzurum ile Yalova İli Hakkında Genel Bilgiler

Erzurum ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Erzurum ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Erzurum ili yüzölçümü yaklaşık 25,355 km2’dir. Erzurum ilinin coğrafi konumu ise 39° 57′ 23″ K  41° 10′ 12″D GPS     koordinatlarıdır.

Yalova ili;

Marmara bölgesinde yer alan Yalova ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Yalova ili yüzölçümü yaklaşık 798 km2’dir. Yalova ilinin coğrafi konumu ise 28° 45′ ve 29° 35′ Doğu, 40° 28′ ve 40° 45′ Kuzey GPS koordinatlarıdır.

Erzurum Yalova Arası Kaç KM

Erzurum Yalova arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1201 km’dir. Erzurum Yalova arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1021 km’dir.

Erzurum Yalova Arası Kaç KM

Erzurum Yalova Arası Kaç Saat

Erzurum Yalova arası kaç saat; Erzurum Yalova arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1201 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 13 saat 30 dakika sürmektedir. Erzurum Yalova arası mesafe otobüs ile yaklaşık 15 saat 30 dakika sürmektedir. Erzurum Yalova arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1021 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 51 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

13 saat 30 dakika

Otobüs ile;

15 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 51 dakika

Erzurum Yalova Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Erzurum Yalova arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1201 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 67 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 97 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Erzurum Yalova Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Erzurum Yalova arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Erzurum’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Erzurum’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Yalova’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Yalova’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.