İçeriğe geç

Elazığ Yalova Arası Kaç KM

Elazığ Yalova arası kaç km; yazımızda öncelikle Elazığ ve Yalova şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Elazığ Yalova arası kaç km? Elazığ Yalova arası kaç saat? Elazığ Yalova yol tarifi? Elazığ Yalova arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Elazığ ile Yalova İli Hakkında Genel Bilgiler

Elazığ ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Elazığ ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Elazığ ili yüzölçümü yaklaşık 9,153 km2’dir. Elazığ ilinin coğrafi konumu ise 40° 21’ ile 38° 30’K 38°17 ile 39°11D GPS koordinatlarıdır.

Yalova ili;

Marmara bölgesinde yer alan Yalova ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Yalova ili yüzölçümü yaklaşık 798 km2’dir. Yalova ilinin coğrafi konumu ise 28° 45′ ve 29° 35′ Doğu, 40° 28′ ve 40° 45′ Kuzey GPS koordinatlarıdır.

Elazığ Yalova Arası Kaç KM

Elazığ Yalova arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1171 km’dir. Elazığ Yalova arası mesafe havayolu ile yaklaşık 880 km’dir.

Elazığ Yalova Arası Kaç KM

Elazığ Yalova Arası Kaç Saat

Elazığ Yalova arası kaç saat; Elazığ Yalova arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1171 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 13 saat sürmektedir. Elazığ Yalova arası mesafe otobüs ile yaklaşık 15 saat sürmektedir. Elazığ Yalova arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 880 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 40 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

13 saat

Otobüs ile;

15 saat

Uçak ile;

1 saat 40 dakika

Elazığ Yalova Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Elazığ Yalova arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1171 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 65 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 94 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Elazığ Yalova Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Elazığ Yalova arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Elazığ’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Elazığ’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Yalova’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Yalova’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.