İçeriğe geç

Edirne Yalova Arası Kaç KM

Edirne Yalova arası kaç km; yazımızda öncelikle Edirne ve Yalova şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Edirne Yalova arası kaç km? Edirne Yalova arası kaç saat? Edirne Yalova yol tarifi? Edirne Yalova arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Edirne ile Yalova İli Hakkında Genel Bilgiler

Edirne ili;

Marmara bölgesinde yer alan Edirne ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Edirne ili yüzölçümü yaklaşık 6,098 km2’dir. Edirne ilinin coğrafi konumu ise 41.288°K 26.5215°D GPS koordinatlarıdır.

Yalova ili;

Marmara bölgesinde yer alan Yalova ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Yalova ili yüzölçümü yaklaşık 798 km2’dir. Yalova ilinin coğrafi konumu ise 28° 45′ ve 29° 35′ Doğu, 40° 28′ ve 40° 45′ Kuzey GPS koordinatlarıdır.

Edirne Yalova Arası Kaç KM

Edirne Yalova arası mesafe karayolu ile yaklaşık 331 km’dir. Edirne Yalova arası mesafe havayolu ile yaklaşık 256 km’dir.

Edirne Yalova Arası Kaç KM

Edirne Yalova Arası Kaç Saat

Edirne Yalova arası kaç saat; Edirne Yalova arası mesafe karayolu ile yaklaşık 331 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 3 saat 30 dakika sürmektedir. Edirne Yalova arası mesafe otobüs ile yaklaşık 4 saat 30 dakika sürmektedir. Edirne Yalova arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 256 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 50 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

3 saat 30 dakika

Otobüs ile;

4 saat 30 dakika

Uçak ile;

50 dakika

Edirne Yalova Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Edirne Yalova arası mesafe karayolu ile yaklaşık 331 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 19 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 27 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Edirne Yalova Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Edirne Yalova arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Edirne’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Edirne’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Yalova’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Yalova’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.