Diyarbakır Yalova Arası Kaç KM

Diyarbakır Yalova arası kaç km; yazımızda öncelikle Diyarbakır ve Yalova şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Diyarbakır Yalova arası kaç km? Diyarbakır Yalova arası kaç saat? Diyarbakır Yalova yol tarifi? Diyarbakır Yalova arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Diyarbakır ile Yalova İli Hakkında Genel Bilgiler

Diyarbakır ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Diyarbakır ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Diyarbakır ili yüzölçümü yaklaşık 15,272 km2’dir. Diyarbakır ilinin coğrafi konumu ise 38.066°K 40.2715°D GPS koordinatlarıdır.

Yalova ili;

Marmara bölgesinde yer alan Yalova ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Yalova ili yüzölçümü yaklaşık 798 km2’dir. Yalova ilinin coğrafi konumu ise 28° 45′ ve 29° 35′ Doğu, 40° 28′ ve 40° 45′ Kuzey GPS koordinatlarıdır.

Diyarbakır Yalova Arası Kaç KM

Diyarbakır Yalova arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1296 km’dir. Diyarbakır Yalova arası mesafe havayolu ile yaklaşık 989 km’dir.

Diyarbakır Yalova Arası Kaç KM

Diyarbakır Yalova Arası Kaç Saat

Diyarbakır Yalova arası kaç saat; Diyarbakır Yalova arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1296 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 14 saat 30 dakika sürmektedir. Diyarbakır Yalova arası mesafe otobüs ile yaklaşık 16 saat 30 dakika sürmektedir. Diyarbakır Yalova arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 989 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 50 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

14 saat 30 dakika

Otobüs ile;

16 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 50 dakika

Diyarbakır Yalova Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Diyarbakır Yalova arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1296 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 72 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 104 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Diyarbakır Yalova Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Diyarbakır Yalova arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Diyarbakır’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Diyarbakır’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Yalova’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Yalova’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.