İçeriğe geç

Denizli Yalova Arası Kaç KM

Denizli Yalova arası kaç km; yazımızda öncelikle Denizli ve Yalova şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Denizli Yalova arası kaç km? Denizli Yalova arası kaç saat? Denizli Yalova yol tarifi? Denizli Yalova arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Denizli ile Yalova İli Hakkında Genel Bilgiler

Denizli ili;

Ege bölgesinde yer alan Denizli ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Denizli ili yüzölçümü yaklaşık 12.134 km2’dir. Denizli ilinin coğrafi konumu ise 37°46′24.3″K 29°5′12.9″D  GPS     koordinatlarıdır.

Yalova ili;

Marmara bölgesinde yer alan Yalova ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Yalova ili yüzölçümü yaklaşık 798 km2’dir. Yalova ilinin coğrafi konumu ise 28° 45′ ve 29° 35′ Doğu, 40° 28′ ve 40° 45′ Kuzey GPS koordinatlarıdır.

Denizli Yalova Arası Kaç KM

Denizli Yalova arası mesafe karayolu ile yaklaşık 496 km’dir. Denizli Yalova arası mesafe havayolu ile yaklaşık 321 km’dir.

Denizli Yalova Arası Kaç KM

Denizli Yalova Arası Kaç Saat

Denizli Yalova arası kaç saat; Denizli Yalova arası mesafe karayolu ile yaklaşık 496 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. Denizli Yalova arası mesafe otobüs ile yaklaşık 7 saat sürmektedir. Denizli Yalova arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 321 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 55 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

5 saat 30 dakika

Otobüs ile;

7 saat

Uçak ile;

55 dakika

Denizli Yalova Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Denizli Yalova arası mesafe karayolu ile yaklaşık 496 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 28 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 40 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Denizli Yalova Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Denizli Yalova arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Denizli’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Denizli’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Yalova’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Yalova’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.