İçeriğe geç

Çorum Yalova Arası Kaç KM

Çorum Yalova arası kaç km; yazımızda öncelikle Çorum ve Yalova şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Çorum Yalova arası kaç km? Çorum Yalova arası kaç saat? Çorum Yalova yol tarifi? Çorum Yalova arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Çorum ile Yalova İli Hakkında Genel Bilgiler

Çorum ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Çorum ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Çorum ili yüzölçümü yaklaşık 12,820 km2’dir. Çorum ilinin coğrafi konumu ise 40.581°K 34.648°D GPS koordinatlarıdır.

Yalova ili;

Marmara bölgesinde yer alan Yalova ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Yalova ili yüzölçümü yaklaşık 798 km2’dir. Yalova ilinin coğrafi konumu ise 28° 45′ ve 29° 35′ Doğu, 40° 28′ ve 40° 45′ Kuzey GPS koordinatlarıdır.

Çorum Yalova Arası Kaç KM

Çorum Yalova arası mesafe karayolu ile yaklaşık 591 km’dir. Çorum Yalova arası mesafe havayolu ile yaklaşık 480 km’dir.

Çorum Yalova Arası Kaç KM

Çorum Yalova Arası Kaç Saat

Çorum Yalova arası kaç saat; Çorum Yalova arası mesafe karayolu ile yaklaşık 591 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 6 saat 30 dakika sürmektedir. Çorum Yalova arası mesafe otobüs ile yaklaşık 8 saat sürmektedir. Çorum Yalova arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 480 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 8 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

6 saat 30 dakika

Otobüs ile;

8 saat

Uçak ile;

1 saat 8 dakika

Çorum Yalova Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Çorum Yalova arası mesafe karayolu ile yaklaşık 591 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 33 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 48 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Çorum Yalova Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Çorum Yalova arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Çorum’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Çorum’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Yalova’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Yalova’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.