İçeriğe geç

Çankırı Yalova Arası Kaç KM

Çankırı Yalova arası kaç km; yazımızda öncelikle Çankırı ve Yalova şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Çankırı Yalova arası kaç km? Çankırı Yalova arası kaç saat? Çankırı Yalova yol tarifi? Çankırı Yalova arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Çankırı ile Yalova İli Hakkında Genel Bilgiler

Çankırı ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Çankırı ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Çankırı ili yüzölçümü yaklaşık 7,388 km2’dir. Çankırı ilinin coğrafi konumu ise 40° 30′41°K 32° 30′34°D GPS koordinatlarıdır.

Yalova ili;

Marmara bölgesinde yer alan Yalova ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Yalova ili yüzölçümü yaklaşık 798 km2’dir. Yalova ilinin coğrafi konumu ise 28° 45′ ve 29° 35′ Doğu, 40° 28′ ve 40° 45′ Kuzey GPS koordinatlarıdır.

Çankırı Yalova Arası Kaç KM

Çankırı Yalova arası mesafe karayolu ile yaklaşık 427 km’dir. Çankırı Yalova arası mesafe havayolu ile yaklaşık 348 km’dir.

Çankırı Yalova Arası Kaç KM

Çankırı Yalova Arası Kaç Saat

Çankırı Yalova arası kaç saat; Çankırı Yalova arası mesafe karayolu ile yaklaşık 427 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 4 saat 30 dakika sürmektedir. Çankırı Yalova arası mesafe otobüs ile yaklaşık 6 saat sürmektedir. Çankırı Yalova arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 348 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 57 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

4 saat 30 dakika

Otobüs ile;

6 saat

Uçak ile;

57 dakika

Çankırı Yalova Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Çankırı Yalova arası mesafe karayolu ile yaklaşık 427 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 24 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 35 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Çankırı Yalova Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Çankırı Yalova arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Çankırı’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Çankırı’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Yalova’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Yalova’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.