İçeriğe geç

Burdur Yalova Arası Kaç KM

Burdur Yalova arası kaç km; yazımızda öncelikle Burdur ve Yalova şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Burdur Yalova arası kaç km? Burdur Yalova arası kaç saat? Burdur Yalova yol tarifi? Burdur Yalova arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Burdur ile Yalova İli Hakkında Genel Bilgiler

Burdur ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Burdur ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Burdur ili yüzölçümü yaklaşık 7.176 km2’dir. Burdur ilinin coğrafi konumu ise 37°25′26″K 30°05′04″D GPS koordinatlarıdır.

Yalova ili;

Marmara bölgesinde yer alan Yalova ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Yalova ili yüzölçümü yaklaşık 798 km2’dir. Yalova ilinin coğrafi konumu ise 28° 45′ ve 29° 35′ Doğu, 40° 28′ ve 40° 45′ Kuzey GPS koordinatlarıdır.

Burdur Yalova Arası Kaç KM

Burdur Yalova arası mesafe karayolu ile yaklaşık 489 km’dir. Burdur Yalova arası mesafe havayolu ile yaklaşık 339 km’dir.

Burdur Yalova Arası Kaç Saat

Burdur Yalova arası kaç saat; Burdur Yalova arası mesafe karayolu ile yaklaşık 489 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. Burdur Yalova arası mesafe otobüs ile yaklaşık 7 saat sürmektedir. Burdur Yalova arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 339 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 57 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

5 saat 30 dakika

Otobüs ile;

7 saat

Uçak ile;

57 dakika

Burdur Yalova Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Burdur Yalova arası mesafe karayolu ile yaklaşık 489 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 27 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 40 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Burdur Yalova Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Burdur Yalova arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Burdur’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

 Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Burdur’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Yalova’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Yalova’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.